Blaty

Najsolidniejszym i najtrwalszym materiałem na blat kuchenny czy łazienkowy jest kamień. W naszej firmie można wybierać spośród wielu rodzajów, każdy inwestor znajdzie kolor pasujący do aranżacji wnętrza.

Blaty są narażone na ciągły kontakt z wodą oraz innymi płynami a także na wysoką temperaturę, dlatego w szczególności polecamy granit na wykonanie blatu. Ma on świetne właściwości użytkowe, bardzo wysoką trwałość oraz jest dostępny w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Blat z marmuru jest zdecydowanie mniej odporny na poplamienia czy zarysowania. Wymaga on systematycznego impregnowania oraz większej dbałości.

Konglomerat kwarcytowy to kamień chętnie wykorzystywany jako materiał na blaty kuchenne i łazienkowe, jest odporny na zarysowania oraz wysoką temperaturę. Nie blaknie pod wpływem promieniowania UV. Występuje w bogatej palecie kolorystycznej, powierzchnia jest gładka i błyszcząca co wpływa na łatwość w utrzymaniu czystości. Konglomerat kwarcytowy cechuje się niską nasiąkliwością wody co czyni go idealnym materiałem na blaty kuchenne i łazienkowe.